Tańce HULABULA to rodzinna szkoła tańca, w której tradycje przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Działalność placówki zaczęła się już 40 lat temu, kiedy to nasz Mistrz Antoni Kowalski zdobył pierwsze miejsce na Międzynarodowych Zawodach Tańca Sportowego w Sydney w 1980 roku. Kilka miesięcy po spektakularnym sukcesie Pan Antoni poślubił swoją ówczesną taneczną partnerkę Esmeraldę i wspólnie postanowili założyć pierwszą szkołę tańca w Zasiedmiogórogrodzie.

Trudne początki…

Na samym początku działalności szkoły tańca para mistrzów borykała się z wieloma problemami. Wysoki czynsz za mieszkanie i wynajęcie hali tanecznej trudno było pokryć z pensji instruktora tańca. Państwo Kowalscy jednak nie poddawali się i skutecznie zachęcali mieszkańców miasta do uczestnictwa w treningach tanecznych. Strzałem w dziesiątkę okazało się otworzenie sekcji młodzików dla najmłodszych adeptów tańca.

Pierwsze sukcesy

W 1985 roku na Ogólnopolskich Zawodach Tanecznych w Złotoryi najmłodsi wychowankowie szkoły tańca zajęli drużynowo pierwsze miejsca. Ten ogromny sukces znacząco przyczynił się do rozwoju zasiedmiogórogrodzkiej szkoły. Od tej chwili Państwo Kowalscy mieli pełne ręce pracy i musieli zaplanować zajęcia dla 4 grup tanecznych: dzieci, młodzików, dorosłych i seniorów. W 1986 roku na świat przyszły córeczki Państwa Kowalskich. Bliźniaczki Anastazja i Fiona były najpiękniejszymi dziewczynkami w miasteczku.

Talent po rodzicach

Szkoła tańca ciągle się rozwijała a córeczki Państwa Kowalskich rosły jak na drożdżach. Talent taneczny dziewczynek można było zauważyć już w wieku 5 lat kiedy to zadebiutowały na zawodach dla dzieci w Kopydłowie. Pierwsze medale dziewczynki zdobyły w wielu 7 lat. W 1999 roku na Ogólnopolskich Zawodach Tanecznych w Pacanowie zdobyły złote medale.

Najbardziej utytułowana szkoła taneczna

Aktualnie Zasiedmiogórogrodzka szkoła tańca jest najbardziej utytułowaną placówką w Polsce. Wychowankowie szkoły zdobywają medale nie tylko na arenie krajowej, ale również międzynarodowej. Córki Państwa Kowalskich zostały najlepszymi instruktorkami tańca i aktualnie przygotowują do zawodów przyszłych mistrzów.